گزارش اولین دوره آموزش حقوق شهروندی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور

اولین دوره آموزش حقوق شهروندی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در دانشگاه قزوین

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۸:۰۲ کد : ۴۷۵۴۲ اخبار برگزیده رویدادهای مهم
تعداد بازدید:۱۳۵۶
اولین دوره آموزش حقوق شهروندی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در دانشگاه قزوین
اولین دوره آموزش حقوق شهروندی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در دانشگاه قزوین

به گزارش دفتر دستیار ویژه وزیر در امور حقوق شهروندی و متعاقب ارسال نامه ای از جانب دکتر فریدون جعفری دستیار ویژه وزیر علوم در حوزه حقوق شهروندی، مبنی بر آمادگی وزارت علوم برای برگزاری دوره های آموزش حقوق شهروندی برای کارکنان (در قالب طرح آموزش ضمن خدمت) و اعضای هیات علمی دانشگاه ها (در قالب طرح توانمند سازی) و با اعلام آمادگی دانشگاه ها و موسسات آموزشی از سراسر کشور به ترتیب وصول درخواست، اولین دوره آموزش حقوق شهروندی مختص کارکنان با استفاده از اساتید مجرب و مربیان حقوق شهروندی با مشارکت مطلوب کارکنان و اعضای غیر هیات علمی در دانشگاه قزوین برگزار شد.

در حاشیه این کارگاه دکتر نائینی رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین، با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ شهروندی اعلام داشتند: این دانشگاه با همکاری حوزه دستیاری ویژه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی، آمادگی تاسیس و راه اندازی کتابخانه تخصصی حقوق شهروندی را در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه دارد.
لازم به ذکر است که این کارگاه آموزشی در روزهای شنبه و یکشنبه
۱۴ و ۱۵ اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات این دانشگاه باحضور حدود دویست نفر از کارکنان برگزار گردید. به شرکت کنندگان گواهی حضور در دوره با تایید دانشگاه و حوزه دستیاری اعطا خواهد شد.

در پایان این کارگاه در دیدار مختصر مدرس و هیات همراه با آقای دکتر نائینی ریاست محترم دانشگاه توافق به عمل آمد که در بخش داوری اولین جشنواره ملی انتخاب پایان نامه‌های برتر دانشجویی در حوزه حقوق شهروندی نیز از اعضاء هیات علمی این دانشگاه بهره وافی برده شود.

در این دیدار دکتر نائینی از عملکرد حوزه دستیاری وزیر علوم درامور حقوق شهروندی تقدیر کرد و برگزاری اینگونه جلسات را مطلوب ارزیابی نمود.