جلسه کارگروه ارتقای سلامت نظام اداری

هجدهمین جلسه کارگروه ارتقای سلامت نظام اداری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۲ کد : ۵۹۹۹۵ اخبار برگزیده رویدادهای مهم
تعداد بازدید:۱۷۰۰
هجدهمین جلسه کارگروه ارتقای سلامت نظام اداری در روز سه شنبه مورخ ۹۹/۱۱/۱۴با حضور اعضای کارگروه و با ریاست دکتر اسلامی پناه معاون حقوقی و امور مجلس و جانشین مقام عالی وزارت در کارگروه برگزار گردید.
هجدهمین جلسه کارگروه ارتقای سلامت نظام اداری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

 

به گزارش دبیرخانه کارگروه ارتقای سلامت اداری و مقابله  با فساد وزارت عتف، شانزدهمین جلسه کارگروه ارتقای سلامت نظام اداری در روز سه شنبه مورخ 99/11/14 با حضور اعضای کارگروه و با ریاست دکتر اسلامی پناه معاون حقوقی و امور مجلس و جانشین مقام عالی وزارت در کارگروه  برگزار گردید.
در ابتدای جلسه دکتر فریدون جعفری مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات و دبیر کارگروه ارتقای سلامت نظام اداری ضمن تشریح بخشی از گریزگاههای فساد خیز در آموزش عالی و راه های برون رفت از آن، توجه اعضا را به موضوع تحلیل و ارزیابی و ارایه راهکارهای پیشگیری از فساد سازمان یافته در مجله های علمی و پژوهشی در ارایه گواهی های پذیرش یا نحوه داوری و پذیرش مقالات علمی و همچنین شناسایی سایر گریزگاه های احتمالی فساد در حوزه های پژوهشی جلب نمودند و از اعضا خواستند حسب رعایت تکالیف قانونی با موضوع رسیدگی به آثار مقابله با موضوعات و طرح های پژوهشی بیش از پیش اهتمام نموده و برنامه عملیاتی ارایه نمایند. ایشان پرهیز از موازی کاری و نگاه  جزیره ای  را مورد تاکید قرار داده و  هم افزایی در حوزه نظارت و بازرسی و ارزیابی را متذکر شدند.
 دبیر کارگروه ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد به ضرورت تشکیل کمیته ای با ارکان دفتر بازرسی، نظارت و ارزیابی و معاونت پژوهشی حسب قانون ارتقاء و پیشگیری و مقابله با آثار پژوهشی اشاره داشتند تا بتوان بصورت مطلوب و هدفمند به این موضوع رسیدگی نمود.
در ادامه دکتر شریفی  مدیرکل سیاستگذاری پژوهشی وزارت عتف به عنوان مدعو به ارایه گزارش مختصری از آخرین وضعیت مجله های علمی و تغییرات جدید در آیین نامه ها پرداخته و ضمن تایید برخی چالش ها و آسیب ها، عدم رعایت ضوابط در برخی مجلات، تغییر رویکرد نظارتی و ارزیابی را به عنوان راهبرد جدید اعلام داشتند.
همچنین مقرر گردید راهکارهای علمی و پیشگیرانه پیرامون چالش‌های مهم پژوهشی در قالب گزارشی برای مستندسازی و تدوین مقررات تقویت کننده سلامت اداری در وزارت عتف ارائه گردد.
 در پایان با اخذ نظرات سایر اعضای کارگروه و جمع بندی ریاست و دبیر جلسه خاتمه یافت.

 


( ۱ )

نظر شما :